Stadnina Koni Michalski

O stadninie

Opis stadniny

Malowniczy Ośrodek Jazdy Konnej położony jest na powierzchni 4 hektarów w najstarszej dzielnicy Kołobrzegu nad rzeką Parsętą, naprzeciw najstarszego kościółka pochodzącego z przed 1222 roku. W okolicy podziwiać można piękne lasy oraz urozmaicenie fauny i flory, podczas wspaniałych wypraw w teren. Przemierzając szlak na końskim grzbiecie, można tu spotkać sarny, lisy, zające, czaple i żurawie, a nawet dzika, nie wspominając o niezliczonych gatunkach innych zwierząt, ptaków i roślin.

Ośrodek Jazdy Konnej w Budzistowie posiada maneż oraz krytą ujeżdżalnię z trybunami, na której można nauczyć się jeździć i doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, bez względu na warunki atmosferyczne. Dodatkowo na terenie Ośrodka jest również plac konkursowy trawiasty z bardzo dobrym podłożem. Stadnina posiada dwa komplety przeszkód parkurowych (treningowy oraz konkursowy). W stajni znajduje się 30 boksów dla koni. Tereny zielone są podzielone na 4 duże pastwiska (które w zależności od potrzeb są dzielone na mniejsze). W zimie konie wychodzą na padoki piaszczyste lub do hali.
Doskonale wyszkolona kadra instruktorów jazdy konnej czuwa nad bezpieczeństwem jeźdźców i koni oraz pomaga zwiększać umiejętności.

Na terenie Stadniny znajduje się również parking oraz Sklep Jeździecki czynny w godzinach 10-18.
Ośrodek posiada pokoje gościnne o wysokim standardzie (pokoje z łazienkami i lodówką). Do dyspozycji jest 14 miejsc noclegowych. Goście mogą korzystać ze wspólnej kuchni, mając do dyspozycji sprzęt i naczynia, które się w niej znajdują.

Na terenie Ośrodka znajduje się zarybiony staw z altaną na wodzie, który przyciąga wędkarzy.
Tuż obok niego znajduje się palenisko w kamiennym kręgu. Do dyspozycji jest także duży grill.
Imprezy integracyjne odbywają się w przytulnej kawiarni mieszczącej 50 osób, a w okresie wiosenno -letnim pod zadaszoną wiatą na świeżym powietrzu mieszczącą nawet 200 osób.
Na terenie Ośrodka znajdują się również kompleksy zieleni wraz ze stołami drewnianymi i ławkami do siedzenia.